آغاز همایش ملی فناوری های مخابراتی با رویکرد سیستم های مخابراتی نوری در شیراز

این همایش با هدف هم انديشي در حوزه هاي مخابرات و كامپيوتر برگزار مي شود و طي آن آخرين پيشرفت هاي علمي و پژوهشي، آينده تكنولوژي هاي مخابراتي و همچنين مفاهيم و تئوري هاي جديد توسط صاحبنظران و صاحبانتكنولوژي در اين حوزه ها و در قالب مقالات علمي و كارگاه هاي آموزشي، سخنراني هاي كليدي و ميزگردها ارائه خواهد شد.
در این همایش بیش از 250 کارشناس و متخصص امور مخابراتی ضمن بررسی آخرین تحقیقات علمی در خصوص سیستم های مخابراتی مقالاتی را با موضوعات سیستم های مخابرات نوری،فناور های نانو در مخابرات نوری،پتانسیل های صنایع داخلی در ارتقاء سیستم های مخابرات نوری،فناور های نوین تولید فیبر نوری وتوانمندی مخابرات نوری در تحقق ارتباط امن ارائه می کنند .
حمید هنروران دبیر اجرایی این همایش گفت : 185 مقاله از سراسر کشور به دبیر خانه این همایش ارسال شد که با رای داوران 7 مقاله به صورت سخنرانی و10 مقاله علمی به صورت پوستر ارائه می شود .
مرکز آموزش علمی کاربردی کارخانجات مخابراتی ایران در شیراز تنها مرکزی در کشور است که توانسته در 2 رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد مجوز برگزاری دوره های آموزشی را دریافت کند که رشته بهینه سازی اکسزهای نوری ، رشته ای جدید است که در جهان برای اولین بار در این مرکز راه اندازی شده و می تواند بسیاری از نیازهای امروز کشور و حتی جهان را با آموزش متخصصین برطرف کند .
   1391/10/24 13:02